Červenec 2017

Geografia a všetko o nej

30. července 2017 v 20:29
K tvorbe fantasy či sci-fi príbehu neodmysliteľne patrí i tvorba sveta, jeho mapovanie a geologická členitosť. Mnohé prvky môže ovplyvňovať mágia, iné veda, no pri väčšine je potrebné dodržiavať základné poznatky, ako napríklad: Borovice nerastú na púšti a moria nie sú sladké. Ako teda dospejeme k realisticky vyznievajúcemu svetu?


Ako by mal vyzerať hlavný hrdina?

30. července 2017 v 20:28
Mnohými milovaní, inými zavrhovaní, no pre príbeh a autorov stále podstatní. O kom hovorím? O hlavných hrdinoch. Často sa zdajú otravní, hlúpi, naivní a neznesiteľní alebo, naopak, príliš dokonalí po všetkých stránkach. Ako by však mal vyzerať hlavný hrdina, ktorý by zaujal čitateľov?


Fan fikce

30. července 2017 v 20:28
Mezi náctiletými je fan fikce jedním z nejoblíbenějších žánrů. Dovoluje jim rozšířit světy jejich oblíbených autorů, vytvořit si v něm vlastní postavu a prožívat dobrodružství v neexistujícím milovaném světě. Jiný druh fan fikcí jim naopak dovoluje prožít vztah (milostný, přátelský apod.) s reálnými lidmi, kteří žijí a dýchají mezi námi, ale není pro nás možné se s nimi po většinou setkat.

Fantasy

30. července 2017 v 20:28
Fantasy žáner prekypujúci rozmanitosťou. Prvé, čo si bežný človek predstaví pod týmto pojmom sú draci brázdiaci oblohy, upíry a vlkodlaci zvádzajúci nekonečné vojny, mágovia hrajúci sa s nebezpečnými plameňmi či víly poletujúce v lesnom poraste. No fantasy nie je len žánrom, ktorý poníma tieto pojmy. Je to žáner, ktorý je plný nekonečna možností vybúrenia autorovej fantázie a predstavivosti. Je to výlet do neprebádaného sveta.


Výběr jména

30. července 2017 v 20:28
Jeden z nejdůležitějších aspektů každé postavy je právě to, jaké jméno bude nést. Přesto správný výběr dělá mnoho lidem problémy a může to dopadnout tak, že člověk projede třikrát celý kalendář a přesto jméno nenajde. V čem je internet lepší než kalendář? Rozsáhlost a možnost vyhledávání. Není moudré se na jména pro vaše postavy ptát jiných (a už vůbec ne na jméno pro hlavního hrdinu), každý autor by si to své pravé jméno měl najít sám. Ale jak takové jméno vybrat, dle čeho vybírat, čím se při výběru řídit a jak správné jméno najít?


Mýtické bytosti

28. července 2017 v 16:37
---

O projektu

23. července 2017 v 18:14
Co stálo za jeho vznikem?


Správci

22. července 2017 v 20:19
Věčný smolař hledající smysl života. Student IT, který se ve volných chvílích věnuje psaní všemožných žánrů - už si prošla psaním fan fikcí, fantasy, sci-fi a momentálně se zaměřuje na fantasy s tragickými romancemi a hořkosladkými konci -, čtení a poslední dobou také počítačové grafice a kreslení. Když nemá náladu ani na jednu z výše zmíněných věcí, uvaří si čaj a sleduje seriál nebo anime.
Na internetu i přátelská, ve skutečnosti spíš uzavřená, ale v obou případech věčný snílek nechápající realitu.

Menšia výchylka vo svete plnom presných požiadaviek. Nestotožňuje sa s väčšinou názorov dnešnej doby a radšej žije podľa vlastných, mnohými nepochopeých, zásad. Neustále sa stráca v prúde vlastných myšlienok, ktoré zahŕňajú desiatky rôznych svetov, postáv a alternatívnych realít, ktorými žije už niekoľko rokov. Načúva, pozoruje, analyzuje - spracúvava poznatky a aplikuje ich v neustálom procese sebazlepšovania sa.
Na pohľad celkom nevinný tvor, ktorý však skrýva temné tajomstvá.


Ztracené dítě, žijící si ve své alternativní realitě. Ve volném čase se věnuje psaní příběhů, kreslení, posloucháním rockové či fantasy hudby, tvořením počítačové grafiky, anime a popíjením ovocného čaje.
Věčný snílek, v realitě samotář, avšak pod maskou internetu přátelská osobnost.

Kontakt

22. července 2017 v 20:19
e-mail: autori.sobe@seznam.cz
facebook: Autoři sobě
Kontakt na jednotlivé správce projektu v rubrice Správci

Pokud jste podobný amatérský autor, jako jsme my, budeme velice rádi, když vyjádříte podporu našeho projektu přidáním jedné z ikonek na váš blog :).Grafické rady

22. července 2017 v 20:17
Jak se jednoduše dopracovat k pěkné obálce, zdobící vaši knihu, na kterou byste byli pyšní?
Rady jak pro začátečníky, tak pro pokročilejší grafiky.