O projektu

23. července 2017 v 18:14
Co stálo za jeho vznikem?Všichni tři jsme členi sociální sítě Wattpad, kde sdílíme své amatérské povídky, ale i grafické počiny. S tím také patříme do několika skupinám věnující se právě těmto témátům a každý den se tak setkáváme s velkým množstvím amatérských autorů a úplných začátečníků, jejichž začátky nejdou vždy zcela nejrůžovější.
A právě nápad, jak těmto začátečníkům, ale i pokročilejším, pomoci, vznikl v jedné hlavě, která ho rozšířila mezi další dvě osoby, které se sem přidaly a spolupracují tak na širším projektu.
Svými poznatky, zkušenostmi a nápady se snažíme pomoci ostatním v tom, jak vytvořit svůj vlastní svět, postavu, která by nebyla Mary sue a podobně. Kromě toho se chceme pokusit i pomoc s rozšířením slovní zásoby, poukázáním na různé styly psaní, seznámení s nejoblíbenějšími, ale i méně populárnějšími žánry povídek a v neposlední řadě i návody, jak udělat svým dílům reklamu.
Většina zde napsaných článků pochází právě z hlav tří osob, které do nich vkládají i své vlastní názory, které se nemusí vždy shodovat zcela se všemi. Jedná se o rady, nikoli o přesná pravidla (nejedná-li se o pravopis), která se musí dodržovat. Celý blog je založen jako pomocná ruka soukmenovcům.
Na své si zde nemusí přijít pouze povídkáři a pisálci, ale také hráči Role play games, kteří v rubrice Postava mohou najít návod, jak si vytvořit charakter.
Kromě rad, poznatků, návodů a pomocných sešitů se plánují také diskuzní články a propagace autorů přímo zde na blogu. Celý projekt je teprve v kolébce, je tedy možné, že mnoho dalšího ještě přibude.

Jsme pouze tři obyčejní lidé, pro které je psaní koníčkem, jako je pro jiné hraní fotbalu, články nemusí vycházet nijak pravidelně s přesným postupem zveřejňování. Píšeme to, co zrovna dokážeme jiným zformulovat a to, co by jiní chtěli vysvětlit a poradit - pokud je věc, která vás ohledně psaní trápí a jste s ní v koncích, není nic lehčího, než nám napsat a požádat o článek, který by vám s problémem poradil.

Benji, Adís & Rabia
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Aktuální články

Reklama