Srpen 2017

Alignment system

27. srpna 2017 v 14:59
Většina lidí nejspíše neví, co si pod tímto názvem představit. Níže přiložený obrázek vás může uvést do obrazu, pevně věřím, že jste se s podobnou tabulkou už nejspíše setkali. Co však jednotlivé skupiny znamenají, jak to může pomoci, k čemu to vůbec je a jak dosadit právě vaše postavy?

Ich vs. Er

11. srpna 2017 v 11:45
Jeden z nejdůležitějšího aspektu příběhu je to, zda bude psán z pohledu první osoby (hlavního hrdiny) anebo třetí (vypravěče). Jsou lidé, kteří preferují jeden či druhý styl, najdou se i tací, kteří jeden z oněch stylů nemohou vůbec vystát. Forma vyprávění příběhu se může rozhodnout mnoha aspekty, stačí se podívat kolem sebe na vaše oblíbené knihy, trilogie a ságy, abyste pochopili.

Ako určiť žáner tvojho príbehu? RÝCHLO A JEDNODUCHO

5. srpna 2017 v 19:01
Všetci sme sa už v živote stretli s dilemou zaradenia našeho príbehu. Ako všetci vieme, vybrať správny žáner nie je jednoduché a zahŕňa to mnoho podmienok a pravidiel, ktoré treba zvážiť.
Ako však vyzerá prerozdelenie žánrov tým najjednoduchším systémom?


Character worksheet

2. srpna 2017 v 18:36
Mnoho autorů při psaní většího díla trápí to, že zapomínají drobnosti, které zmínili o nějaké postave osm kapitol dozadu. Místo pracného hledání a vzpomínání si, jestli tu pihu má pod levým nebo pravým okem, je lepší otevřít si takzvaný character worksheet a najít si všechny potřebné informace do pár sekund.